GRADIŠKA – Karate klub „Regeneracija“ iz Velike Kladuše ostvario je novi uspjeh vrijedan svake pažnje. Naime, njegovih devet takmičara osvojilo je na Drugom međunarodnom „NITEN KUP-u GRADIŠKA 2024“, održanom jučer u sportskoj dvorani „Arena Gradiška“, ukupno 21 medalju, i to deset zlatnih, pet srebrenih i šest bronzanih.

Na ovom karate turniru sa svojim takmičarima učestvovale su tri države, FBiH, Srbije i Hrvatske iz kojih su učešće uzeli 42 kluba sa 902 prijave i ukupno 686 takmičara od poletaraca do seniora.

Najuspješniji klub bio je banjalučki „Sinđelić“ sa 109 medalja. Drugo mjesto zauzeo je još jedan banjalučki klub „Kastra“ sa 57, dok je treći bio „Šodan“ iz Prijedora sa 30 medalja.

Među deset najboljih klubova plasirali su se „Sensei Karate Do“ iz Gradiške, „Regeneracija“ iz Velike Kladuše, „Mavaši“ iz Novog Sada, „Laktaši“, te banjalučki klubovi „Energija“, „Bušido“ i „Šesnaesta“.

Klub borilačkih vještina „Niten“ koji je kao domaćin nastupao van konkurencije osvojio je 122 medalje, od toga po 33 zlatne i srebrne, te 48 bronzanih.

Turnir je svečano otvorio gradonačelnik Gradiške Zoran Adžić koji se posebno zahvalio članovima „Nitena“ jer duži niz godina mlade ljude uče zdravim i ispravnim životnim navikama. Esad Š.