Nogometaši „Krajišnika“ i „Sloge“ odigrali neriješeno

VELIKA KLADUŠA – U subotu, 03. septembra, na Gradskom stadionu u Velikoj Kladuši odigrana je prvenstvena nogometna utakma Druge lige Nogometnog savze FBiH, grupa „Zapad“ između domaćeg Nogometnog kluba „Krajišnik“ i Nogometnog kluba „Sloge“ iz Bosanske Otoke. Teren je bio dobro natopljen vodoma od kiše koja je doslovce lila ovog vikenda, ali je  vrijeme bilo svježe i ugodno za igru. Utakmicu je pratilo oko 200 gledalaca koji su po prvi puta u historiji postojanja ovog Kluba utakmicu pratili sjedeći u nedavno postavljenim plastičnim stolicama. U takvim uslovima nogometaši na terenu su mogli pokazati sve što znaju i mogu što su i učinili. U domaću ekipu vratilo se nekoliko starijih nogometaša što je i bilo presudno da domaćini osvoje prvi bod jer je utakmica završena neriješenim rezultatom 1:1. Oba gola postignuta su u drugom poluvremenu a strelci su bili nogometaši koji na leđima nose brojeve 11. Na samom početku drugog poluvremena, u 47. minuti za goste je pogodio Mirzahil Mustedanagić koji je nosio kapitensku traku, a rezultat je u 61. minuti poravnao Edin Alibegić.Zalaganje domaćih nogometaša i zadovoljavajući kvalitet igre, garancija su da za mladu ekipu „Krajišnika“ dolaze bolji dani. Utakmicu su sudili: Mirza Kazlagić (Cazin), Amar Omerdić (Bihać) i Hasan Nanić (Bužim). Zadatak kontrolora obavljao je Asmir Budimlić iz Bihaća. Esad Š.