Prikazanom igrom gosti zaslužili povoljniji rezultat

VELIKA KLADUŠA – Utakmicama desetog kola u subutu je nastavljen proljetni dio takmičenja u Drugoj ligi FBiH, grupa „Zapad“ u okviru kojeg je velikokladuški „Krajišnik“ ugostio solidnu ekipu „Vlašića“ iz Turbeta kod Travnika. Domaći nogometaši ostvarili su visoku pobjedu od 3:0 golovima Elvisa Dizdarevića u 12. i 30. minuti te Ernesta Šabića u 83. minuti. Dizdarević je oba gola postigao glavom i to na centaršut Ernesta Šabića. Nogometaši NK „Vlašić“ iz Turbeta jednostavno nisu u Velikoj Kladuši imali sreće jer su propustili nekoliko odličnih šansi, čemu je zaslužan i domaći golman Admir Šušnjar koji je odlično čuvao svoj gol. Utakmica je bila fer i korektna a suci na terenu Sanel Silić (Cazin), Ladislav Turić (Novi Travnik) i Admir Malkoč (Novi Travnik) odlično su obavili svoj zadatak. Delegat na ovom susretu bio je Nihad Eminović iz Ključa.IMGP3003

Utakmicu je po veoma lijepom i ugodnom vremenu pratilo oko 150 gledalaca. Na nogometašima obje ekipe primjećivala se nedovoljna kondiciona spremnost te otežano kretanje po terenu. Domaći nogometaši iskoristili su svoje šanse dok to iz više izglednih prilika nije uspjelo gostujućim nogometašima. Ekipa „Krajišnika“ u srijedu 6. aprila u Izačiću igra KUP utakmicu USK-a sa ekipom „Borca“ kojoj potom već u subotu putuje na prvenstvenu utakmicu u okviru 11. kola. Inače, ekipa „Borca“ ima ozbiljne ambicije da na kraju sezone zauzme prvo mjesto, a na tom putu su u subotu u Bosanskoj Otoci uspješno preskočili prvu ozbiljniju prepreku jer su minimalnim rezultatom savladali domaću „Slogu“. Esad Š.DSC09971 DSC09972 IMGP2999