VELIKA KLADUŠA – Karate klub „23. februar“ iz Velike Kladuše bio je domaćin i organizator 17. po redu tradicionalnog karate turnira za djecu, kadete i juniore u katama i borbama, pod nazivom „Kladuša Open 2024“. Organizator turnira, Karate klub „23. februar“ ovaj turnir organizira i povodom svojih 50 godina rada i postojanja. Organizatoru turnira pomogli su organizaciono i financijski Karate savez USK-a, Sportski savez općine Velika Kladuša te Općina Velika Kladuša. Turnir je održan u Gradskoj sportskoj dvorani a na istom je nastupilo 15 karate klubova sa oko 300 takmičara. Turnir su kraćim obraćanjima otvorili Hase Dizdarević, predsjednik Karate kluba „23. februar“ te Velmir Zahirović, predsjednik Općinskog Sportskog saveza Velika Kladuša.

Titula najbolje ekipe sa osvojenih 29 zlatnih, 23 srebrene i 34 bronzane medalje i ove godine je pripala velikokladuškom Karate klubu „Regeneracija“. Pored titule najuspješnijeg kluba turnira KK „Regeneracija“ ima najuspješnijeg takmičara turnira – Danisa Pajazetovića, te najuspješniju takmičarku – Najru Miljković, a sedam takmičara „Regeneracije“ plasiralo se u top 10 takmičara na turniru. Iskrene čestitke upućujemo klubu organizatoru te najuspješnijem klubu!

Drugo mjesto u plasmanu ostvarili su karatisti Karate kluba „Cazin“ iz Cazina dok su treće mjesto osvojili članovi Kluba borilačkih vještina „Tigar“ iz Crvarevca – Velika Kladuša. Takmičari „Tigra“ osvojili su šest zlatnih, 13 srebrenih i devet bronzanih medalja. Članica ovog kluba, Ema Mujakić, plasirala se u Top 10 učesnika turnira. Od kladuških klubova, osmo mjesto zauzeo je „Fudokan“ sa osvojenih tri zlatne i šest srebrenih medalja.

Klub domaćin „23. februar“ je završio na 13. poziciji sa osvojenih dvije srebrene i tri bronzane medalje. Predsjednik kluba domaćina, Hase Dizdarević zahvalio se učesnicima koji su ovaj turnir učinili uspješnim i što je protekao u fer i sportskom nadmetanju. Esad Š.