GRADAČAC – Gradačac je bio domaćin 16. prvenstva Federacije BiH za kadete, juniore, U21 i seniore u karateu. Organizator prvenstva bio je  Karate saveza FBiH tokom minulog vikenda, 24. i 25. aprila. Kako je i dalje loša epidemiološka situacija sa Covid pandemijom, prvenstvo se odvijalo bez prisustva publike. Učešće na takmičenju  uzeo je 401 takmičar iz 68 klubova sa ukupno 490 pojedinačnih prijava. Karate klub „Regeneracija” iz Velike Kladuše nastupao je sa 8 takmičara koji su radili u kadetskoj, juniorskoj i U21 kategoriji. Tarik Salkić osvojio je zlato u kategoriji kate kadeti, i bronzu u borbe kadeti (-63 kg), dok je Lejla Kudić osvojila bronzanu medalju u borbama juniorke (-59 kg).

U Gradačcu su nastupali i članovi Karate kluba „Fudokan“ također iz Velike Kladuše, čija je takmičarka Melany Šabanagić osvojila bronzanu medalju. E. Š.