Takmičari „Regeneracije“ osvojili jedanaest medalja

ZENICA – Velikokladuški Karate klubovi „Regeneracija“, „Fudokan“ i KBV „Tigar“ učestvovali su na završenom 19. Federalnom prvenstvu u Zenici. Karate savez Federacije BiH bio je organizator ovog Federalnog karate prvenstva za djecu na kojem je učešće uzelo 769 takmičara iz 84 kluba sa prostora Federacije BiH. U dvorani „Husejin Smajlović“ u Zenici Karate klub „Regeneracija” nastupio je sa 30 takmičara i osvojio 11 medalja. Od ovih jedanaest osvojenih medalja, jedna je zlatna, pet srebrenih i pet brončanih.

Zlato je osvojio Adnan Šakinović (borbe), dok su srebrene medalje u Veliku Kladušu donijeli: Danis Pajazetović (kate), Alen Kasumović (borbe), Elmin Miskić (borbe), Sabina Selimagić (borbe) i Taris Beganović (kate).

Brončane medalje osvojili su Aris Beganović (kate), Dalia Murtić (borbe), Taris Beganović (kate), Ali Dolić i Melina Šemić (borbe).

U ovom klubu su izuzetno zadovoljni ostvarenim rezultatima koji će, kako poručuju, biti dodatni motiv za nove medalje.

Takmičari Karate kluba „Fudokan“ na ovom Federalnom prvenstvu osvojili su po jednu srebrenu i bronzanu medalju, a to je uspjelo njihovim takmičarima Ahmadu Okanoviću i Amelu Šabanagiću, dok su dva 5. mjesta osvojili Nuh Kajtezović i Din Salkić.

Na 19. Federalnom prvenstvu u Zenici nastupili su i članovi KBV „Tigar“ iz Crvarevca. Esad Š.