VELIKA KLADUŠA – Jučer je u Gradskoj sportskoj dvorani održan 18. karate turnir „Trofej Velike Kladuše 2022“ kojeg tradicionalno organizira Karate klub „Regeneracija” iz Velike Kladuše. Domaćini turnira, proslavljeni velikokladuški karataš i trener Karate kluba „RegeneracijaEmin Redžić i predsjednik Sportskog saveza općine Velika Kladuša Velmir Zahirović pozdravili su prisutne i učesnike na otvaranju turnira izrazivši tom prilikom zadovoljstvo što je i ove godine Velika Kladuša domaćin ovakvog jednog prestižnog karate turnira.

Učešće na turniru je uzelo 314 takmičara iz Bosne i Hercegovine i Hrvatske sa ukupno 447 prijava iz 27 klubova. Turnir se inače odvijao po kalendaru Karate saveza Federacije BiH i međunarodnog je karaktera. Domaćini su se tradicionalno pobrinuli za dobru organizaciju, a odličnu atmosferu učesnici su prenijeli na borilište i prezentirali sjajne vještine u karateu.

Karate klub „Regeneracija“ je i ovoga puta ostvario odlične rezultate na domaćem terenu osvojivši 18 zlatnih, 10 srebrenih i 31 bronzanu medalju. Po pravilniku turnira domaćin i pored osvojenih najviše medalja nije učestvovao u raspodjeli te je prvo mjesto pripalo KBS „Budo” iz Cazina, drugo mjesto osvojio je „Jion-Peb“ iz Bihaća, a treće KK „Šibenik 1066“ iz susjedne Hrvatske.

Nagrade za najbolje takmičare na turniru osvojili su članovi KK „Regeneracija” i KK „Ključ”. Najbolja u ženskoj konkurenciji bila je članica KK „KljučEmina Kazić. U muškoj konkurenciji za najboljeg je proglašen Taris Beganović, takmičar domaćina – „Regeneracije“.

Najuspješniji trener bio je Senad Vilić, a najmlađi takmičari Ela Dervišević i Aris Beganović. I suci su bili odlični i ispunili očekivanja domaćina i učesnika.

Zadovoljan još jednim uspješno završenim turnirom bio je predsjednik i trener kluba domaćina, Mirzet Beganović, koji je čestitao najboljima i zahvalio se svima koji su pomogli u organizaciji ovog sportskogh događaja u Velikoj Kladuši.

Inače, na ovom turniru učešće su uzeli svi karate klubovi iz Velike Kladuše, „Fudokan“, „23. februar“ i  KBV „Tigar“. Esad Š.