VELIKA KLADUŠA – U subotu je u Gradskoj sportskoj dvorani održan 14-ti, tradicionalni karate turnir za djecu, kadete i juniore naziva „Kladuša Open 2021“. Domaćin i tehnički organizator ovog sportskog događaja bio je Karate klub „23. Februar“ uz podršku i pomoć Karate saveza Unsko-sanskog kantona, Sportskog saveza općine Velika Kladuša i Općine Velika Kladuša.

Na početku turnira prisutnima su se obratili i označili njegov početak predsjednik Karate kluba „23. Februar“ Hase Dizdarević te predsjednik Općinskog Sportskog saveza Velmir Zahirović. Ovom priliko dodijeljena su i priznanja za najuspješnije takmičare u proteklom periodu, za članove kluba organizatora.

Učešće na ovom turniru uzelo je 16 klubova sa 223 takmičara. Titula sveukupnog pobjednika turnira zasluženo je pripala Karate klubu „Regeneracija“ Velika Kladuša. Drugo mjesto zauzeo je Klub borilačkih vještina „Budo“ Cazin, a treće mjesto pripalo je Klubu borilačkih vještina „Tigar“ iz Velike Kladuše. Pored tri pomenuta kluba, Veliku Kladušu je još predstavljao Karate klub „Fudokan“ a kakve rezultate i medalje su osvojili pogledajte u priloženoj tabeli. N. O.