SANSKI MOST – Sanski Most je 12.02.2022. godine bio domaćin prvenstva Unsko-sanskog kantona u karateu za djecu, kadete, juniore i U21. Prvenstvo je održano u Gradskoj sportskoj dvorani uz organizaciju Karate Saveza USK-a dok je tehnički dio preuzeo Karate klub „Hurije“ iz Sanskog Mosta.

Učešće na prvenstvu je uzelo 16 klubova sa ukupno 352 takmičara, a takmičenje se održalo po BKF i WKF pravilima. Bilo je ovo najmasovnije prvenstvo USK-a do sada.

Karate klub „Regeneracija“ je nastupao sa 77 takmičara koji su ukupno osvojili 28 zlatnih, 19 srebrnih i 28 bronzanih medalja čime su osvojili  8. titulu prvaka USK-a u karateu. Pored osvajanja titule klub je imao i šest takmičara u top 10 najboljih na turniru i to: Taris Beganović, Eda Dizdarević, Nuh Kajtezović, Dženita Hašić, Iman Ružnić i Danis Pajazetović.

Svi karate klubovi iz Velike Kladuše nastupili su u Sanskom Mostu. KBV „Tigar“ zauzeo je 7. poziciju čiji članovi su osvojili jednu zlatnu, tri srebrene i 11 bronzanih medalja. Karate klub „Fudokan“ osvojio je šest medalja, od čega dvije zlatne, jednu srebrenu i tri bronzane, dok je Karate klub „23. februar“ osvojio dvije srebrene i jednu bronzanu medalju. Esad Š.