Na 26 turnira takmičari „Regeneracije“ u 2023. godini osvojili 705 medalja

Članovi Karate kluba „Regeneracija“ iz Velike Kladuše ispraćaju ovu kalendarsku godinu sa odličnim rezultatima jer su njegovi takmičari sa 26 turnira u Veliku Kladušu donijeli 705 medalja čime su potvrdili da su ponovo najbolji karate klub na prostorima USK-a ali i jedan od najboljih u BiH.

Među najbolje pojedince i rezultate u ovom klubu ističu svoju članicu Iman Ružnić koja je učestvovala na Evropskom prvenstvu, koja je sa Balkanskog prvenstva donijela pet medalja te 13 medalja sa državnog prvenstva kao i iznjedrenih 13 reprezentativaca BiH iz ovog kluba.

Inače Karate klub „Regeneracija“ pod ovim imenom djeluje od 2012. godine i kontirnurano bilježi rezultate za divljenje. Na Svjetskim kupovima takmičari Kluba osvojili su četiri zlatne, pet srebrenih i šest bronzanih medalja. Na europskim kupovima osvojili su jednu zlatnu i srebrenu medalju, te su kao ekipa osvajali 5-to i 7-o mjesto. Sa Balkanskih prvenstava donijeli su deset zlatnih, 11 srebrenih i 22 bronzane medalje. Na Državnim prvenstvima osvojili su 53 zlatne, 29 srebrene i 56 bronzanih medalja. Dva puta Karate klub „Regeneracija“ bio je prvak BiH te je u reprezentaciji BiH imao ukupno 112 reprezentativaca. Sa Kantonalnih takmičenja devet su se puta vraćali kao  klupski prvaci. Od pomenute 2012. godine Karate klub „Regeneracija“ je osvojio ukupno 7.777 medalja.

U ovom masovnom sportskom kolektivu po članstvu gotovo podjednako muškaraca i žena, ništa ne prepuštaju slučaju već rade planski i profesionalno. Tako se već zna i plan za narednu godinu kada ih čeka jedan od najvažnijih turnira „Grand Prix“ već u januaru, a potom kasnije slijede pripreme za federalno, državno i ostala prvenstva. Predsjednik ovog Kluba je Mirzet Beganović, koji smatra da je zajedništvo u Upravi i među takmičarima ključ uspjeha a tomu treba još dodati predan i posvećen rad predsjednika i njegove ekipe. Čestitamo! Esad Š.