VELIKA KLADUŠA – Karate klub „Regeneracija“ još jedan puta bio je „na visini zadatka“ jer su njegovi članovi u Veliku Kladušu donijeli nova odličja čime samo potvrđuju kontinuitet koji ima tendenciju čak rapidnog porasta. Na još jednom u nizu turnira, na Grand prix Una 2017. u Gradskoj sportskoj dvorani u Kozarskoj Dubici čiji je organizator bio KBS „Tigar“- Kostajnica, održan je Međunarodni karate turnir. Na ovom turniru učešće je uzelo 378 takmičara iz 28 klubova i četiri države. Karate klub „Regeneracija“ je nastupio sa 40 takmičara te time bio i najbrojniji klub na turniru. Na turniru su učešće uzeli uglavnom mlađi takmičari ovog kluba.Nakon završetka turnira klub i njegovi takmičari ostvarili su slijedeće rezultate: Ostvarili su prvo mjesto u ukupnom plasmanu. Imaju najuspješniju takmičarku Saru Rekić sa tri zlatne, jednom srebrenom i jednom bronzanom medaljom. Imaju i najuspješnijeg takmičara Tarika Salkića koji je osvojio četiri zlatne medalje i srebrenu u ekipnoj konkurenciji. Za postignut rezultat u karateu tokom 2016. i 2017. godine priznanje je dobila Selma Smlatić. Dakle, najbrojniji klub na turniru, Karate klub „Regeneracija“ iz  Velike Kladuše bio je i najbolji u gotovo svim disciplimana. Esad Š.