VELIKA KLADUŠA – Minulog vikenda, 03. 03. 2018. godine Sportska dvorana Tehničke škole u Virovitici, Republika Hrvatska, bila je mjesto održavanja 16. Međunarodnog Karate Fest – Virovitica 2018. Organizator je bio Hrvatski Karate savez, a na Karate Fest nastupilo je 587 takmičara iz 65 klubova i sedam zemalja, (Rumunija, Mađarska, Srbija, Slovenija, BiH, Crna Gora, Hrvatska).

Veliku Kladušu je predstavljao Karate klub „Regeneracija“ sa 19 takmičara koji su nastupali  u katama i borbama. Na kraju takmičenja ovaj najuspješniji velikokladuški sportski kolektiv osvojio je 10 zlatnih, 6 srebrenih i 13 bronzanih medalja, koje su bile dovoljne da Karate klub „Regeneracija“ u ukupnom poretku klubova osvoji drugo mjesto i još jedan puta potvrdi da će u tekućoj, 2018. godini u Veliku Kladušu donijeti obećanih 1.000 medalja. Za sada, sve ide po planu i očekivanjima jer istog dana takmičar Karate kluba „Regeneracija“ Suad Sadiković nastupao je u Travniku na Prvom Karate turniru „Travnik Open 2018“ na kojem je osvojio dvije medalje, srebrenu u katama i bronzanu u borbama.Osvajači medalja na „Karate Fest – Virovitica 2018“ kate i borbe su: Tarik Salkić: 3 zlatne i srebrenu. Ema Nadarević: 2 zlatne. Eda Dizdarević: 2 zlatne. Taris Beganović: 2 zlatne. Sara Rekić: zlatna i srebrena. Armen Dizdarević: srebrena i bronzana. Ermin Pajazetović – srebrena. Kanita Okanović – srebrena. Belmin Halilagić – bronzana. Eman Purić – bronzana. Amar Šabanagić – bronzana. Anes Pehlić – bronzana. Sara Topčagić – bronzana. Ajdin Salkić – bronzana. Adna Delić – bronzana i Iman Ružnić – bronzana. Ekipa Karate kluba „Regeneracija“- zlatna u katama – mlađi učenici (Taris Beganović, Eman Purić i Armen Dizdarević). Ekipa Karate kluba „Regeneracija“ – srebrena u katama učenici (Amar Šabanagić, Anes Pehlić i Belmin Halilagić). Na ovom Međunarodnom turniru sa prostora USK-a učestvovali su karatisti iz Bužima koji su osvojili jednu zlatnu, dvije srebrene i jednu bronzanu medalju ostvarivši 26. mjesto u ukupnom plasmanu, a drugi najbolje plasirani klub iz BiH je Tuzla sa tri zlatne, četiri srebrene i tri bronzane medalje i sedmo mjesto u ukupnom plasmanu. Esad ŠABANAGIĆ