KLJUČ – Minulaog vikenda u Ključu je održan karate turnir pod nazivom „Ključ Open 2024”. Na turniru je učestvovalo 290 takmičara sa 448 prijava koji su dolazili iz 23 kluba.

Karate klub „Regeneracija” je na ovom takmičenju proglašen najuspješnijim klubom, osvojivši 20 zlatnih, 18 srebrenih i 21 bronzanu medalju, a članica „RegeneracijeNajra Miljković, najuspješnijom takmičarkom jer je osvojila tri zlatne i jednu srebrenu medalju.

Elmin Miskić član Karate kluba „Regeneracija“ osvojivši tri zlatne medalje ponovio je prošlogodišnji uspjeh i postao najuspješniji takmičar turnira.

Ukupno šest takmičara Karate kluba „Regeneracija“ uvršteno je u TOP deset (10) takmičara turnira a to su: Najra Miljković, Elmin Miskić, Aris Beganović, Aldin Salkić, Taris Beganović i Adnan Šakinović.

Na ovom takmičenju učestvovao je i Karate klub „Fudokan“ – Velika Kladuša, koji je osvojio dvije zlatne, četiri srebrene i jednu bronzanu medalju čime je u ukupnom poretku zauzeo 13-to mjesto od 23 kluba učesnika.

BANJA LUKA – Prethodnom prilogu treba pridodati podatak da je Karate klub „Regeneracija“ i na „Bushido Banja Luka Open 2024“ koji je održan jučer (nedjelja) ostvario izvanredne rezultate. Na ovom turniru nastupili su takmičari iz sedam država, u 42 kluba sa 566 prijavljenih takmičara od kojih je njih 479 učestvovalo na turniru.

Karate klub „Regeneracija“ sa četiri takmičara uspjeli su osvojiti ukupno 10 medalja te da imaju i najuspješnijeg takmičara u imenu Danis Pajazetović koji je osvojio dvije zlatne medalje u katama (kategorije dječaci 11 i 12 godina) i srebrenu medalju u borbama (dječaci 12 godina -37 kg). Za Karate klub „Regeneracija“ i ostala tri takmičara ostvarili su izvrsne rezultate. Taris Beganović osvojio je dvije zlatne medalje u katama, Elmin Miskić je osvojio zlatnu medalju u borbama i bronzu u katama, te Aris Beganović zlatnu medalju u borbama i po jednu srebrenu i bronzanu medalju u katama. Dakle, četiri takmičara „Regeneracije” osvojila su ukupno 10 medalja u Banja Luci. Esad Š.