Karate klub „Regeneracija“ na visini zadatka

BIHAĆ – Na ovogodišnjem „Kupu prijateljstva 2024“ u Bihaću pobjednički pehar sasvim zasluženo i očekivano došao u ruke velikokladuškog Karate kluba „Regeneracija“.

Prvog dana minulog vikenda, u subotu, 04. maja, održan je “Kup prijateljstva 2024” na kojem je učestvovalo 275 takmičara od 410 prijavljenih, iz 34 kluba i četiri države. Titulu najuspješnijeg kluba i ovoga puta ponio je Karate klub „Regeneracija“ iz Velike Kladuše, koji je na turniru osvojio 24 zlatne, 14 srebrenih i 15 bronzanih medalja.

Pored ovog zbirnog rezultata, takmičari “Regeneracije” ponijeli su i titule najboljih u pojedinačnim muškim i ženskim konkurencijama. Najra Miljković najuspješnija je takmičarka, Kenan Karajić je najuspješniji takmičar, dok je najuspješnija juniorka Iman Ružnić.

Na ovom turniru nastupila su još dva velikokladuška kluba i to Klub borilačkih vještina „Tigar“ iz Crvarevca i Karate klub „Fudokan“ iz Velike Kladuše. KBV „Tigar“ je u konačnom plasmanu zauzelo 11. mjesto sa dvije zlatne, četiri srebrene i šest bronzanih medalja. KK „Fudokan“ je zauzeo 12. poziciju osvojivši dvije zlatne, dvije srebrene i dvije bronzane medalje. Odlično i čestitamo svima osvajačima medalja. Esad Š.