CRVAREVAC – Danas je održan turnir u karateu u Kozarskoj Dubici pod nazivom 28. Vidovdanski karate kup“ čiji je organizator i domaćin bio Karate klub „Knešpolje“, a pokrovitelji Karate savez Republike Srpske i Opština Kozarska Dubica.

Na ovom turniru, između ostalih, učestvovao je Klub borilačkih vještina „Tigar“ iz Crvarevca – općina Velika Kladuša sa 12 takmičara, koji je u ukupnom plasmanu zauzeo visoko drugo mjesto, iza pobjedničke ekipe KBV „Niten“ iz Gradiške. Treće mjesto u ukupnom plasmanu pripalo je KBV „Budo“ Cazin a četvrto mjesto Karate klub „Regeneracija“ iz Velike Kladuše.

KBV „Tigar“ iz Crvarevca  osvojio je ukupno 28 medalja od koji 13 zlatnih, 7 srebrenih i 8 bronzanih, a najbolji takmičar je Ema Mujagić sa četiri osvojene zlatne medalje i jednu srebrenu medalju. Među deset najboljih takmičara bila je još jedna takmičarka, Minela Šomić sa osvojenih pet medalja. Za ovaj veliki uspjeh za KBV „Tigar“ iz Crvarevca zaslužan je trener Almir Ekić a ponosni roditelji koji su finansijski iznijeli teret odlaska na turnir na tomu se treneru najiskrenije zahvaljuju. E. Š.