SANSKI MOST – U Sportskoj dvorani u Sanskom Mostu ove godine je održano KUP takmičenje USK-a na kojem je Karate klub „Regeneracija” ponovo ostvarila najbolji rezultat predstavljajući se u kategorijama djece, kadeta, juniora i U-21. Takmičenje je održano posljednjeg dana minulog vikenda.

Na ovom takmičenju nastupilo je 20 klubova sa 312 takmičara a bila su prijavljena 444 takmičara iz BiH. Na KUP-u su učestvovali klubovi sa područja USK-a i Entiteta Republika Srpska. Domaćin i organizator turnira bio je Karate klub „Hurije“ iz Sanskog Mosta.

Takmičari „Regeneracije” osvojili su 17 zlatnih, 15 srebrenih i 11 bronzanih medalja što je bilo dovoljno za prvo mjesto u ukupnom poretku klubova sa 92 poena.

Titulu najboljeg takmičara ostvario je također takmičar „RegeneracijeTaris Beganović koji je osvojio tri zlatne medalje. Četiri takmičara Karate kluba „Regeneracija“ plasirala su se u top 10 takmičara turnira i to prva četiri mjesta. Prvo i drugo mjesto ostvarili su muškarci a treće i četvrto djevojke.

Od ostalih takmičara iz Velike Kladuše vrhunske rezultate postigli su Elmin Miskić sa tri zlatbe medalje, Melina Šemić, dvije zlatne i jedna srebrena medalja, te Eda Dizdarević sa dvije zlatne i jednom srebrenom medaljom.

Takmičari drugog predstavnika iz Velike Kladuše, Karate kluba „Fudokan” ostvarili su dvije zlatne, tri srebrene i četiri bronzane medalje. KK „Fudokan“ je ostvario 16 poena i 11, mjesto u ukupnom plasmanu.

Dobre rezultate ostvarili su takmičari Kluba borilačkih vještina „Tigar“ iz Crvarevca. Takmičari ovog kluba osvojili su dvije zlatne, tri srebrene i jedanaest bronzanih medalja te 23 poena i deseto mjesto u konačnom plasmanu. Esad Š.