BIHAĆ – U Bihaću se jučer u Sportskoj dvorana Javne ustanove „Elektrotehnička i Drvoprerađivačka škola” održan KUP USK-a u karateu a u organizaciji Karate saveza USK-a. Tehnička organizacija ovog sportskog događaja povjerena je Karate klubu „Bihać“. Na KUP-u je učestvovalo oko 300 takmičara sa ukupno 451 prijavom koji su dolazili iz 18 klubova.

Karate klub „Regeneracija” iz Velike Kladuše proglašen je sveukupnim pobjednikom sa osvojenih 20 zlatnih, 18 srebrnih i 17 bronzanih medalja, čime je ponovio prošlogodišnji uspjeh. Pored prvog mjesta ovaj Karate klub je imao i najboljeg takmičara Tarisa Beganovića koji je osvojio pet zlatnih medalja.

U sklopu ovog KUP-a od 22. do 24. oktobra 2021. godine održan je i seminar za sticanje i licenciranje – kantonalnih sudijskih  zvanja kate i borbe. Karate klub „Regeneracija“ na  ovom seminaru je predstavljala dugogodišnja članica i bivša reprezentativka BiH Selma Smlatić koja je uspješno polažila za pomoćnog kantonalnog  sudiju za kate i borbe.

Dobar nastup ostalih klubova iz Velike Kladuše

I ostali karate klubovi iz Velike Kladuše koji su učestvovali na ovom KUP-u ostvarili su zadovoljavajuće rezultate. Klub borilačkih vještina „Tigar” iz Crvarevca osvojio je osmo mjesto u ukupnom poretku osvojivši jednu zlatnu, pet srebrnih i devet bronzanih medalja. Karate klub „Fudokan” je osvojio 10. mjesto u ukupnom plasmanu sa osvojenih dvije zlatne, tri srebrne i četiri bronzane medalje. Učesnici Karate kluba „23. februar“ osvojili su jednu srebrnu i tri bronzane medalje. Čestitamo svim klubovima i njihovim takmičarima! Esad Š.