BOSANSKA KRUPA – Minulog vikenda u Bosanskoj Krupi tamošnji Karate klub „Feniks“ organizirao je već tradicionalni Regionalni karate kup pod nazivom „Feniks open 2023“ na kojem je nastupilo 18 karate klubova sa 241 takmičarom a bilo ih je prijavljeno 401. Nastupili su klubovi na područja USK-a i Republike Srpske a najuspješniji među klubovima, već tradicionalno, bio je Karate klub „Regeneracija“ čiji je član Elmin Miskić bio najuspješniji takmičar a uz to sedam takmičara ovog kluba plaeiralo se u Top 10.

Elmin Miskić osvojio je četiri zlatne i jednu srebrenu medalju.

Inače, takmičari Karate kluba „Regeneracija“ su još jednom potvrdili da su najuspješniji karate klub na prostorima USK-a ali i šire. Na ovom Regionalnom karate kupu osvojili su ukupno 27 zlatnih, 21 srebrnu i 18 bronzanih medalja, i na taj način u ukupnom poretku ostvarili 141 poen dok je drugi Karate klub Jion-peb iz Bihaća osvojio 46 poena.

Iz Velike Kladuše na sedmo mjesto plasirao se Klub borilačkih vještina „Tigar“ iz Crvarevca te Karate klub „Fudokan“ na 13. mjesto sa šest poena. KBV „Tigar“ osvojio je dvije zlatne, pet srebrenih i 13 bronzanih medalja dok je KK „Fudkona“ osvojio po jednu zlatnu, srebrenu i bronzanu medalju.

Organizatori ovog Regionalnog kupa bili su Karate savez USK-a i KK „Feniks“ koji je bio i domaćin u Školskoj sali Mješovite srednje škole „Safet Krupić“ – Bosanska Krupa. Esad Š.