SARAJEVO – Tokom minulog vikenda, 06. i 07. aprila, u Sarajevo je održan karate turnir „BH Sarajevo Open 2024“ a koji je imao izborni i kontrolni karakter. Domaćin turnira bio je Karate Savez FBiH, a mjesto održavanja bila je dvorana „Ramiz Salčin“.

Tako je održano

• Izborno takmičenje za djecu i seniore, te
  • Kontrolno takmičenje šireg spiska kadetske, juniorske i U21 reprezentacije Bosne i Hercegovine.

Na turniru je nastupilo 99 klubova iz BiH sa 835 takmičara i 922 prijave. Karate klub „Regeneracija“ iz Velike Kladuše osvojio je šest medalja, tri zlatne i tri bronzane, kao i 4 x 5-to mjesto.

Osvojeni su prvi bodovi za ulazak u Reprezentaciju BiH za predstojeće Balkansko  prvenstvo koje će se održati u Turskoj. Uskoro slijedi i državno prvenstvo za skupljanje bodova za konačan spisak reprezentacije BiH – navode iz ovog kluba. E. Š.