BOSANSKA KRUPA – Jučer je Karate klub „Feniks“ iz Bosanske Krupe bio domaćin i organizator Regionalnog karate kupa „Feniks Open 2021“. Na ovom takmičenju učestvovao je 21 klub sa 287 takmičara sa oko 450 kategorija. Na turniru je prvo mjesto zauzeo Karate klub „Regeneracija“ iz Velike Kladuše, drugo mjesto pripalo je Karate klubu „Ključ“ iz Ključa, a treće mjesto „Jion-Peb“ iz Bihaća.

Na ovom kupu u Bosanskoj Krupi nastupili su svi karate klubovi iz Velike Kladuše, „Regeneracija“, „Fudokan“, „23. februar“ i „Tigar“. Odlično peto mjesto u ukupnom plasmanu zauzeo je Klub borilačkih vještina „Tigar“ iz Crvarevca kod Velike Kladuše koji je nastupio sa 22 takmičara a peto mjesto osvojio je zahvaljujući osvajanju tri zlatne, četiri srebrene i 12 bronzanih medalja. Treba istaći da ovaj Klub u posljednje vrijeme ostvaruje sve bolje rezultate a kao najmlađi karate klub na prostorima Unsko-sanskog kantona. Klub se samofinancira, bez sponzora i pomoći Općinskog sportskog saveza, svakako zahvaljujući roditeljima djece i prijatelja kluba koji inače učestvuju u njegovu financiranju.

Pored titule, Karate klub „Regeneracija“ je imao četiri svoja takmičara u top 10 najboljih u pojedinačnom plasmanu. Najuspješniji takmičar bio je Taris Beganović, 4. mjesto zauzeo je Adnan Šakinović, 5. mjesto Armen Dizdarević, dok je Arijan Šehić zauzeo 8. mjesto. Za Karate klub „Regeneracija“ govori se kako je to ekipa koja pomjera granice…

Bio je ovo posljednji ovogodišnji turnir u karateu po kalendaru Karate saveza USK-a. Esad Š.