BANJA LUKA – Još jedan uspješan nastup takmičara Karate kluba „Regeneracija“ u subotu, 28. oktobra u Banja Luci gdje je održan karate turnir „Castra Open 2023“. Na turniru je nastupilo 47 klubova i 588 takmičara iz dvije države, a održan je u Sportskoj dvorani „Centar“ u Banja Luci.

Karate klub „Regeneracija“ nastupio je sa šest takmičara i ostvario je odlične rezultate. Osvojili su sedam zlatnih, četiri srebrene i dvije bronzane medalje. Najuspješnijim takmičarem turnira proglašen je Aris Beganović iz ovog kluba a koji je osvojio tri zlatne medalje.

Klub borilačkih vještina učestvovao je na „Castra open 2023“ u Banja Luci sa 18 svojih takmičara od kojih je većini bilo prvo iskustvo na borilištu budući su početnici. Ipak, od 47 klubova osvojili su 13-to mjesto sa jednom zlatnom, dvije srebrene i 15 bronzanih medalja.

Vodstvo kluba zamjera, po njima, lošem suđenju, ali organizatorima i domaćinima – Karate klubu „Castra“ upućuju sve pohvale na prijemu i pravom domaćinstvu. E. Š.