VELIKA KLADUŠA – U nedjelju je na Gradskom stadionu u Velikoj Kladuši, u okviru 8. kola Druge Nogometne lige FBiH – grupa „Zapad“, odigrana utakmica između ekipa domaćeg Nogometnog kluba „Krajišnik“ i Nogometnog kluba „Busovača“ iz istoimenog mjesta u Srednjoj Bosni. Gosti su i u ovom susretu, kao i većini do sada, u svim elementima nogometne igre bili bolji i odlučniji, više se zalagali i trčali a manje griješili,  te su susret riješili u svoju korist visokim rezultatom od 4:1. Kombinovana ekipa „Krajišnika“ sastavljena od nekoliko iskusnih nogometaša zajedno sa mladim poletarcima od kojih neki čak odlično igraju, nikako da prikažu igru koja bi proizvodila bolje rezultate. Ako golman domaće ekipe kaže kako je sa njegovog gola ružno gledati kako mu saisgrači igraju, onda je sve time kazano. Golman Admir Šušnjar je dodao kako je najstariji igrač najviše pretrčao i dao jedini gol za svoju ekipu na ovoj utakmici. –Mladi se ne trude, nemaju volje, a Uprava je super i sve je učinila sa svoje strane. Mislim da je došlo vrijeme da se pojedinci priupitaju hoće li igrati ili neće, i to treba riješiti da se ne sramotimo, zaključio je Šušnjar. Čak je i gostujući kapiten kazao kako ovaj Grad i Nogometni klub „Krajišnik“ zaslužuju bolje rezultate te dodaje kako su prva dva gola postigli nakon grubih grešaka domaće odbrane te da je nakon tih poklona bilo lakše igrati.Treći je ovo i najteži poraz u nizu od kako je imenovana nova Uprava Nogometnog kluba „Krajišnik“, a koju čine: Safet Ćordić-Japanac, predsjednik te članovi: Anel Šahinović, Adis Purić, Sulejman Behrić, Amir Hadžić, Sinan Huskić i Almir Hašić Utakmicu je pratilo svega stotinjak gledalaca, a odigrana je po ugodnom vremenu ali prilično teškom terenu. Gosti su nakon već spomenute pogreške domaće odbrane do vodstva došli u 19. minuti susreta, a strelac je bio Emir Alispahić. Umjesto izjednačenja za domaće, gosti su svoje vodstvo potvrdili pred kraj poluvremena pogotkom svog kapitena Edina Brkića, što je bio rezultat prvog poluvremena. Nastavak utakmice nije donio promjenu rezultata ali jest malo dinamičniju igru domaćih tokom koje su u 76. minuti primili i treći pogodak kojeg je ponovo postigao Emir Alispahić. Osam minuta kasnije na nabačenu loptu sa lijeve strane koja je pogodila gredu gola i odbila se do Ernesta Šabića koji glavom postiže gol za 3:1. Međutim, u posljednjim trenucima susreta gosti su preko Enisa Sikire postigli gol i konačan rezultat od 1:4. U idućem kolu ekipa „Krajišnika“ putuje u Novi Travnik, gdje će sa istoimenom ekipom odigrati nedjeljni susret devetog kola prvenstva. Esad ŠABANAGIĆ