BUŽIM – Karate klub „Regeneracija“ 10. godinu zaredom klupski je prvak USK–a i to definitivno nije slučajno. Karate prvenstvo Unsko – sanskog kantona za djecu, kadete i juniore U-21 održano je u subotu, 20. aprila u Bužimu za 2024. godinu. Zahvaljujući rezultatima postignutim na ovom turniru, velikokladuški karate klub „Regeneracija” je potvrdio neupitnu klupsku dominaciju prostorima USK-a jer deseti puta uzastopno biti prvak ne može se toliko dugo dešavati slučajno.

Karate klub „Regeneracija“ je na ovom turniru osvojio 31 zlatnu, 19 srebrenih i 19 bronzanih medalja.

Njihov takmičar Adnan Šakinović sa osvojene četiri zlatne medalje bio je najuspješniji takmičar prvenstva, dok je čak osam takmičara „Regeneracije“ u TOP 10 takmičara turnira. Organizator prvenstva bio je Karate klub „Bužim“, a učestvovalo je 16 klubova. Esad Š.