VELIKA KLADUŠA – U sobotu je na Gradskom stadionu u Velikoj Kladuši odigrana prvenstvena nogometna utakmica petog kola Druge lige FBiH (Zapad) za 2017/2018. godinu u kojoj su se sastale ekipe Nogometnog kluba „Krajišnik“ i Nogometnog kluba „Kiseljak“ iz Kiseljaka. Domaći nogometaši pobijedili su rezultatom 6:1. Utakmica je odigrana na teškom, blatnjavom i dijelom terena pod vodom nakon obilnih kiša prethodnih dana. Loše vrijeme je rezultiralo nešto slabijom posjetom publike od uobičajene pa je jednu odličnu nogometnu predstavu domaćih nogometaša pratilo oko 150 gledalaca. Utakmicu su dobro sudili glavni sudac Amar Omerdić (Bihać) sa pomoćnicima Sanel Silić (Cazin) i Haris Halkić (Sanski Most). Delegat i posmatrač na utakmici ispred Nogometnog saveza USK-a bio je Fuad Saračević (Bihać).Nogometaši „Kiseljaka“ do ovoga kola vodeća ekipa sa deset bodova i bez poraza, došla je u Veliku Kladušu znatno oslabljena, bez osam standardnih prvotimaca što je domaćoj ekipi olakšalo zadatak na terenu jer su se gostujući nogometaš znatno slabije snalazili na teškom terenu od svojih domaćina. Ipak, i pored nekoliko idealnih prilika, domaćini su prvo polucrijeme završili sa minimalnim vodstvom postignutim u petoj minuti pogotkom Elvisa Torića. Dosuđeni penal bio je čist ko suza te nije uopće bilo primjedbi na glavnog suca Omerdića. Da je neko domaćinima nakon minimalnog rezultata u prvom poluvremenu ponudio ovakav konačan rezultat, bio bi objeručke prihvaćen jer malo je ko mogao očekivati golijadu domaćih u drugom poluvremenu po tako teškom terenu a koju je u 55. minuti započeo Dino Šabić. Treći pogodak za domaćine u 64. minuti postigao je Edin Alibegić a sedam minuta kasnije četvrti gol postiže rezervista Emanullah Šabić. Peti gol za „Krajišnik“ u 80. minuti postigao je Edvin Šabić da bi tri minute kasnije šesti gol postigao Almir Ljubijankić. Gosti iz Kiseljaka su u 87. minuti preko Marka Antića smanjila na 6:1 što je bio i konačan rezultat ove utakmice. Sama činjenica da je šest različitih nogometaša postiglo golove u domaćoj ekipi opravdava tvrdnju o dobroj, organiziranoj igri svih nogometaša na terenu sa puno tempa tokom cijelog susreta. Obje ekipe, a puno više domaćini, imali su neiskorištenih prilika što se može pravdati teškim terenom. Iako je teren bio težak, utakmica je bila krajnje fer i korektna uz vrlo dobro suđenje kojem se ništa ne može prigovoriti. Ova visoka pobjeda nogometaša „Krajišnika“ potrefila se sa početkom mandata nove Uprave koju predvodi nedavno od strane Skupštine imenovani Safet Ćordić –Japanac. Iako se već znaju njegovi saradnici, od strane Ćordića smo zamoljeni da ne objavljujemonjihova  imnea do ponedjeljka kada će i zvanično biti objavljena. Kakva god bila Uprava ona neće igrati utakmice već će to raditi uglavnom mladi nogometaši koji su u ovoj utakmici pokazali da među njima ima potencijala. Upravo o njima Uprava treba voditi računa te kvalitetno i sadržajno usmjeravati njihov rad. Slijedeća domaća utakmica bit će prava poslastica jer iz Cazina na najveći derbi ove lige stiže ekipa „Krajine“. Esad ŠABANAGIĆ