CAZIN – U Cazinu je u subotu i nedjelju, na lokalitetu Stovrela, omiljenom izletištu Cazinjana, održana Druga po redu Hard Enduro trka naziva „Race of pain2“. Ove godine na trkama je u četiri discioline, Expert, Hoby, veterani i ledy učestvovalo 40 motociklista više nego godinu zanije kada ih je bilo 90. Motociklisti su pored domaćina i BiH dolazili iz Hrvatske, Slovenije, Austrije, Njemačke, Švedske, Poljske i Srbije. Po drugi puta u svom gradu trku je otvorio gradonačelnik Nermin Ogrešević i bio je jedan od njenih pokrovitelja, pored brojnih sponzora i Gradskog Sportskog saveza. Organizator i ovogdišnje Enduro trke bio je MX Enduro klub Cazin u čije ime su, između ostalih, svoj veliki doprinos dali: Samir Hadžić, Mustafa – Braco Hadžić, Dževad Džaferović, Damir Hairulahović i drugi. Trasa kojom se trka vozila, markacija, teren, a potom druženje i atmosfera činili su zadovoljstvo učesnicima koje nisu krili, a posebno su, svi od reda, hvalili naše krajiško gostoprimstvo zvog kojeg su već najavili svoj dolazak i slijedeće godine. Inače, staza koja prolazi šumom, potocima, kamenjarom, livadom i drugim prirodnim područjima nešto je duža od 40 kilometara i imala je ukupno osam kontrolnih tačaka, uključujući digitalni start i završnicu. Kola hitne pomoći, vatrogasci i policija nisu imali intervencija jer je sve proteklo u najboljem redu i nije bilo povrijeđenih mada je bilo dosta odustajanja jer je poznato da u ovom sportu veliki broj takmičara, oko 40 posto, ne stigne na cilj. Staza je ove godine bila brza jer je uglavnom suha i pogodovala je manje iskusnim vozačima. Takmičari su morali u roku od pet sati nakon starta proći ciljnu ravninu a ako to nisu učinili bili su diskvalifikovani. Istovremeno su startali učesnici u sve tri discipline, pa i jedina djevojka među motoristima. Za svaku kategoriju važila je druga boja pokazivača pravca odnosno trase. Dan ranije vozi se za što bolji plasman među prvih deset takmičara. Startovalo se svakih 30 sekundi, a nakon odvožene trke postignuti su slijedeći rezultati po kategorijama: „Expert“ kategorija: Prvi Matjaž Zec iz Žminja u Istri sa vremenom jedan sat, 47 minuta i 13 sekundi. Drugo mjesto osvojio je Jak Seleš iz Slovenije a treće Leo Malkić iz Hrvatske. U kategoriji „Hoby“ prvo mjesto osvojio je Josip Jakotić iz Lovrana u Republici Hrvatskoj sa vremenom jedan sat 32 minute i 56 sekundi. Drugo mjesto osvojio je Naice Glaser iz Slovenije a treće Dino Floričić iz Hrvatske. U kategoriji veterana prvi je bio Uroš Kočevar, drugi je bio Matež Kovač a treći Tomaž Božić, svi iz Slovenije. Kod žena bila je jedna učesnica Tjaša Fifer, koja je ostvarila odličan rezultat od dva sata i 12 minuta. Esad Š.