Kladuša nam je u srcu

Poštovani, zamolio bih Vas da obratitie pozornost na sportiste Velike Kladuše. Ove godine na biciklistickoj sceni u našoj državi i u susjednim državama pokupljeno je dosta medalja. Medalje su uzeli momci iz naše divne Kladuše. Ako Vam je promaklo sve to, nemojte da Vam promakne jučerašnje izdanje kladuških momaka u Fužinama u Hrvatskoj gdje je Ferhad Delanović osvojio zlatnu medalju, a Haris Dukić srebro. Obojica su Kladuščani. U našoj kategoriji od 18 do 45 godina bilo je 67 takmičara, ja Vam šaljem rezultate od prvih 40. Reći ću Vam nešto malo o jučerašnjoj trci. Bila je brdska trka koja se prostirala nakon starta u dubokim šumama Gorskog kotara i brzog uspona na vidikovce prema kvarnerskim otocima, oštro se spušta prema Crikvenici i morskoj obali gdje je temperatura nerjetko i 20 stupnjeva viša nego na startu. Staza je bila duga 33 km. U prilogu Vam šaljem slike, video i rezultate. Nemojte da samo bišćanski mediji pišu o nama, a mi smo rođeni Kladuščani. U Kladuši smo odrasli, završili srednju školu, i nastavili studirati u Bihaću gdje vozimo za profesionalni Biciklistički klub „Daj krug“ Bihać. Ferhad odnosno ja sam ove godine išao na balkansko prvenstvo u Grčku sa reprezentacijom BiH, i završio 20-i na Balkanu. Međutim, ja Vam neću pisati o sebi ni o Harisu jer ne znam koliko ste zainteresovani da znate. Lijep pozdrav u nadi da ćete nas početi pratiti, jer nama je Kladuša u srcu. Ferhad Delanović

Redakcija ReprezenT-a evo objavljuje ono što ste dostavili i svaki drugi puta će kada budemo znali ili imali potrebne informacije. Spremni smo Vas kamerom pratiti i na nekom od takmičenja, dakle nije do nas. Želimo Vam nove uspjehe i sreću da istima budemo prisutni. Redakcija ReprezenT