VELIKA KLADUŠA – Karate klub „23. februar“ bio je organizator i domaćin tradicionalnog karate turnira „Kladuša open 2018“, a njegov pokrovitelj Općina Velika Kladuša. Ove godine turnir je održan po jedanaesti puta u Gradskoj sportskoj dvorani, a održan je u subotu kao sportski sadržaj u okviru obilježavanja 23. februara, Dana općine Velika Kladuša. Na ovogodišnjem turniru učestvovalo je 17 klubova iz Bosne i Hercegovine i Republike Slovenije sa 258 takmičara. Istog dana, u subotu, 17. februara održano je 13. Prvenstvo FBiH za djecu i seniore u Sarajevu, na kojem su učestvovali mnogi  članovi klubova učesnika u Velikoj Kladuši zbog čega je broj učesnika bio manji od očekivanoga. Učesnike je pozdravio predsjednik Karate saveza USK-a, Samir Cazinkić, predsjednik Općinskog sportskog saveza Velmir Zahirović a turnir je službeno otvorio predsjedavajući Općinskog vijeća Velika Kladuša Fikret Bašić. Najzaslužnijim za organizaciju turnira dodijeljene su prigodne zahvalnice. Prvo mjesto u ukupnom poretku osvojio je Karate klub „Regeneracija“ Velika Kladuša, drugo mjesto Karate klub „Budo“ Cazin, a treće mjesto Karate klub „Krajina – Shotokan“ također iz Cazina.Inače, u timu „Regeneracije“ kao debitanti učestvovali su i članovi Sekcije „Vidovska“ sa 18 takmičara koji su na kraju osvojili 15 medalja, od kojih 3 zlatne, 5 srebrenih i 7 bronzaniih medalja. Takmičari Karate kluba „Fudokan“ iz Velike Kladuše na ovom turniru su u ukupnom plasmanu sa 18 bodova osvojili sedmo mjesto sa osam medalja i to: 5 zlatnih i 3 bronzane medalje. Esad Š.