VELIKA KLADUŠA – Utakmicom 12. kola Druge lige FBiH – grupa „Zapad“, nogometaši „Krajišnika“ pobjedom su se oprostili od ovogdišnjeg igranja na domaćem terenu a do kraja je za ovu ekipu ostala još jedna gostujuća utakmica u Donjem Vakufu kod Fudbalskog kluba „Radnik“. Domaći nogometaši u malom krajiškom derbiju bili su bolji od ekipe „Bratstva“ iz Bosanske Krupe pobijedivši minimalnim rezultatom 3:2. Utakmica je odigrana u odličnim uslovima a pratilo ju je svega stotinjak gledalaca.Za domaću ekipu krenulo je kako je najbolje jer su već u 21. minuti postigli gol kojeg je strijelac bio Edin Alibegić, na kraji najbolji nogometaš na terenu. Ovim rezultatom je završeno prvo poluvrijeme uz osrednju igru obje ekipe. Međutim, u nastavku se igrao bolji nogomet, ali, to treba reći, uz veliku nervozu gostujućih nogometaša koji su se između sebe često puta svađali i razmjenjivali različite psovke pa i uvrede. Takvo ponašanje gostiju na terenu domaćini su iskoristili i postigli još dva gola za visoko vodstvo od 3:0. Drugi gol za ekipu „Krajišnika“ postigao je Elvis Torić u 67. minuti igre da bi treći pogodak postigao Ernest Šabić u 80. minuti iz opravdano dosuđenog penala. Treba istaći da su domaći nogometaši promašili nekoliko odličnih šansi za gol te dva puta pogodili stativu, ali kao da lopta nije htjela u gol što im se umalo osvetilo jer su gosti iz Bosanske Krupe u kratkom vremenu postigli dva pogotka, za konačnih 3:2 za domaće nogometaše.Ko zna šta bi se desilo da se utakmica igrala još neko vrijeme jer su gosti golove postigli u 83. minuti pogotkom Adema Talića a potom u 88. pogotkom Emira Halilovića. Uz ovu pobjedu ekipa „Krajišnika“ sada ima deset bodova ostvarenih pobjedama nad najboljim ekipama lige što garantira da se ekipa na proljeće može odmaknuti od začelja tabele i opasne zone. Nakon utakmica slijedećeg kola slijedi zimska pauza do proljeća. Esad Š.