VELIKA KLADUŠA – Na Međunarodnom karate turniru u Varaždinu pod azivom „13. Kup Sveti Nikola“ koji je održan u subotu 25.11.2017. godine u „Areni“ Varaždin, sa jednim svojim takmičarem nastupio je i Karate klub Regeneracija iz Velike Kladuše. Na turniru je uzelo učešće 657 takmičara, iz 65 klubova koji su dolazili iz pet zemalja, i to Mađarske, Italije, Slovenije, BiH i domaćina Hrvatske. Velikokladuški Karate klub Regeneraciju na ovom turniru predstavljao je najbolji takmičar kluba, i znatno šire, Tarik Salkić koji se u rodnu Veliku Kladušu vratio sa četiri medalje. Tarik je osvojio medalju u svakoj od kategorija u kojima je učestvovao a što potvrđuje tvrdnju da je najbolji u svom uzrasku u širem okruženju. Tarik Salkić je nastupio u katama – učenici 10-11 godina open i osvojio je zlatnu medalju. Zlatnu medalju Tarik je osvojio i kao mlađi kadet 12-13 godina open. U borbama kategorija učenici 10-11 godina -34 kilograma Tarik je osvojio bronzanu medalju a kao mlađi kadet 12-13 godina -36 kilograma osvojio je još jednu zlatnu medalju. Sve u svemu odličan uspjeh za mladog najperspektivnijeg velikokladuškog sportistu kojem Redakcija ReprezenT-a čestita i na ovim novim medaljama. E. Š.