Ekipa iz Hamiltona u svemu najbolja

LONDON/ONTARIO – U kandaskom Londonu uspješno je okončan 22. Tradicionalni humanitarni turnir u malom nogometu „BOSNA – DJECI ŠEHIDA 2017“. Ove godine svoje učešće na turniru uzeli su timovi iz Kanade i Amerike. Domaći Nogometni klub „Bosna“ je svih minulih godina podržavao i bio uz bosansku mladost i bosanske heroje koje, kako kažu, nikad neće zaboraviti. Rezultati prethodnih turnira bili su konkretna podrška djeci šehida. Tako je organizator turnira, NK „Bosna“ u više navrata pomagao humanitarnim organizacijama u Bosni i Hercegovini, tipa Hayatove emisije „Ispuni mi želju“ i lokalnim organizacijama poput „Ronald McDonald House“. Ove godine, titulu najbolje ekipe u kategoriji veterana 22. Tradicionalnog humanitarnog turnira u malom nogometu pripala je domaćoj ekipi „Bosna“ – London.U glavnom programu turnira, treće mjesto i nagradu od 100 dollara pripalo je ekipi „Ancastera“. Drugo mjesto i nagradu od 200 dollara osvojila je ekipa „Take It Easy“ iz Toronta. Prvo mjesto i titulu pobjednika Humanitarnog turnira u malom nogometu „BOSNA – DJECI ŠEHIDA 2017“ i ngradu u iznosu od 500 dollara osvojila je ekipa „Gyalchester United“ iz Hamiltona. Pojedninačne nagrade osvojili su Taha Ilyass kao najbolji strijelac turnira sa sedam pogodata a nastupao je za pobjedničku ekipu iz Hamiltona. Ovaj trofej nosi naziv „Fadil Bradarić“. Za najboljeg golmana proglašen je Dawoud Harb, također iz pobjedničke ekipe. Nagradu najboljeg nogometaša koja nosi naziv po prvom treneru NK „Bosna“ London „Arif Ćosović“ osvojio je Miloš Šćepanović iz ekipe „Take It Easy“. Pripremili: London raja