U Veliku Kladušu donijeli šest medalja

VELIKA KLADUŠA – U vremenu od 31. 08. do 02.09. 2017. godine na Borskom jezeru kod Bora u Republici Srbiji održane su tradicionalne sportske igre paraplegičara i kvadriplegičara Srbije „SENI 25“ u organizaciji Saveza paraplegičara i kvadriplegičara Srbije, koje su bile otvorenog tipa i sa međunarodnim karakterom. Na ovom veoma značajnom međunarodnom takmičenju za osobe sa invaliditetom učešće je uzelo ukupno 14 ekipa, od čega 11 iz Srbije te po jedna ekipa iz Bosne i Hercegovine, Slovenije i Makedonije sa 130 takmičara. Takmičenje se održavalo u četiri sportske discipline: atletici, stolnom tenisu, pikadu i šahu ekipno i pojedinačno u muškoj i ženskoj konkurenciji.Ove godine čast da predstavlja Bosnu i Hercegovinu dobilo je Udruženje paraplegičara Velika Kladuša. Ova ekipa brojala je četiri takmičara i takmičili su se u tri discipline (atletici, stolnom tenisu i pikadu) te osvojili ukupno šest medalja u atletskim disciplinama, od čega 1 zlatna, 3 srebrne i 2 brončane. Elvis Hodžić, kategorija F 53 osvojio 3 medalje, (1 zlatna – bacanje čunja, 2 srebrne-bacanje kugle i „bombe“). Samir Velić, kategorija F 56, osvojio je 2 medalje, (1 srebrna – u disciplini bacanje koplja, 1 brončana – u disciplini bacanje kugle). Alaga Hozanović, kategorija F 54, osvojio brončanu medalju u disciplini bacanje kugle.U Stolnom tenisu, ekipno – osvojeno je 6. mjesto, a u Pikadu, 7. mjesto, te 7. mjesto ekipno od ukupno 14 ekipa. Redakcija ReprezenT-a čestita osvajačima medalja ali i Udruženju koje je jedno od najaktivnijh u Velikoj Kladuši. Učesnici na ovom takmičenju ističu dobru organizaciju takmičenja koje je za njih veoma važno, a koriste priliku da se zahvale domaćinima na srdačnom prijemu i gostoljubivosti koju su iskazivali tokom cijelog boravka i takmičenja. Esad ŠABANAGIĆ