VELIKA KLADUŠA – U subotu 28.01.2018. godine u Sloveniji, Slovenske Konjice, održan je Internacionalni Karate turnir „Konjice Horse Cup 2018“ na kojem je učestvovalo 611 takmičara iz 94 kluba i 16 zemalja. Na ovaj turnir Karate klub je prijavio 13 takmičara, ali zbog tehničkih problema na granici kasnili su dva sata zbog čega je za to vrijeme većini takmičara već završila kategorija. Ipak i pored svega Karate klub je zauzeo visoko drugo mjesto u ukupnom poretku sa osvojenih 6 zlatnih, 1 srebrena i 2 bronzane medalje. Medalje na ovom Cupu osvojili su kako slijedi: Ema Nadarević – borbe juniorke -59 kg – zlato, Ema Nadarević – borbe seniorke -61 kg – zlato, Tarik Salkić – kata mlađi kadeti – zlato, Tarik Salkić – borbe učenici -34 kg – zlato, Sumeja Bašić – borbe učenice +40 kg – zlato, Iman Ružnić – borbe mlađi učenici +30 kg – srebro, Suad Sadiković – borbe mlađi kadeti -50 kg – bronza, Ajdin Salkić – borbe mlađi učenici -30 kg – bronza. Ekipno – borbe: Ema Nadarević, Lejla Kudić i Kanita Okanović – zlato. E. Š.