KARLOVAC – U organizaciji Karate kluba „Karlovac 1969“ u subotu je organiziran tradicionalni turnir 14. Karlovac open na kojem je nastupila i malobrojna ekipa Karate kluba „Regeneracija“ iz Velike Kladuše. Inače, na turniru su nastupila 374 takmičara iz 38 klubova i tri zemalje. Karate klub „Regeneracija“ nastupio je sa četiri takmičara i to: Suad Sadiković, Sarah Omanović, Belma Grošić i Adna Alibegić. Iako malobrojna ova ekipa sa četiri člana osvojila je pet medalja, jednu zlatnu, dvije srebrene i dvije bronzane medalje.U katama Suad Sadiković je u kategoriji kadeti osvojio zlatnu medalju, te u kategoriji mlađi kadeti srebrenu, a Adna Alibegić u kategoriji mlađe kadetkinje bronzanu medalju. U borbama Sarah Omanović u kategoriji kadetkinje – 47 kg, osvojila je srebro a Adna Alibegić u kategoriji mlađe kadetkinje +55 kg osvojila je bronzanu medalju.Koristimo priliko obavijestiti velikokladušku javnost da će se u Gradskoj sportskoj dvorani 24. septembra odžati karate turnir za djecu, kadete, juniore i seniore. Turnir nosi naziv „Prvenstvo regije – Trofej Velike Kladuše“ i isti je po kalendaru Karate saveza USK.-a. Karate klub „Regeneracija“ je dobio tehničku organizaciju turnira te ovim putem poziva sve građane da posjete dvoranu u nedjelju kao i sve medije da zabilježe jedno lijepo sportsko druženje. Esad Š.