Junak utakmice Sanjin Avdić, rezervni golman

VRNOGRAČ – Nogometni klub „Mladost“ iz Vrnograča bio je ovogodišnji organizator finalnih nogometnih utakmica juniora i seniora Unsko-sanskog kantona čiji je službeni naziv „Preminger KUP NS USK-a 2017“. Bihaćka pivovara bila je pokrovitelj ovogodišnjih finalnih utakmica koja je između ostalog, pobjednike u obje konkurencije nagradila sa po 1.000,00 KM.U finalnoj utakmici juniora sastale su se, po treći puta uzastopno, ekipe NK „Sloga“ iz Bosanske Otoke i FK „Krajina“ iz Cazina. Izvođenjem penala bolja je bila ekipa iz Bosanske Otoke. O ovom susretu ćemo objaviti poseban prilog sa video zapisom. U finalnoj utakmici seniorskih ekipa sastali su se NK „Ključ“ iz Ključa i NK „Krajišnik“ iz Velike Kladuše. I ovu utakmicu odlučili su penali nakon što je regularnih 90 minuta završeno 2:2. Nogometaši „Ključa“ došli su u vodstvo pogotkom Admira Ljutića u 16. minuti susreta. Nogometaši „Krajišnika“ prvi dio susreta odigrali su solidno a do izjednačenja došli su u 39. minuti pogotkom Edvina Šabića. Prilikom ovog pogotka koji je bio regularan (pogledati snimak) ozbiljnije je povrijeđen golman „Ključa“ Nedim Hotić koji je nakon pružene pomoći na terenu prebačen u Dom zdravlja Velika Kladuša, koji se još tokom trajanja utakmice vratio na stadion. Njega je na golu zamijenio Sanjin Avdić, koji je, ispostavilo se na kraju utakmice, bio junak svoje ekipe jer je obranio dva penala nogometašima „Krajišnika“.Nogometaš „Ključa“ sa brojem pet na leđima Ismet Ljutić nije postigao gol dok to međua nogometašima „Krajišnika“ nije uspjelo Hebi Deliću (17) i Ernestu Šabiću (6) čije je udarce obranio spomenuti rezervni golman Sanjin Avdić. Inače, ekipe na terenu bile su ravnopravne ali je za nijansu bila spretnija i sretnija ekipa „Ključa“ koja je ipak zasluženo pobjednik ovogodišnjeg kupa USK_a. Utakmicu je sudila sudačka trojka: Haris Halkić (Sanski Most), Adi Šabić (Bihać) i Ajdin Mahmutović (Bihać). Delegat i posmatrač suđenja bio je Adnan Palić iz Cazina. Suci su odlično obavili svoj zadatak a utakmicu su držali pod kontrolom dodjelujući žute kartone bez razmišljanja. Nogometaši „Krajišnika“ zaradili su ih šest, većinu zbog prigovora, a nogometaši „Ključa“ tri. Trener ekipe „Krajišnika“ izvršio je tri a trener „Ključa“ samo jednu izmjenu. Utakmicu je po ugodnom vremenu i na odličnom terenu pratilo oko 400 gledalaca koji su navijali u granicama fer pleja.Nakon završetka utakmice ekipama su dodijeljene medalje i pehari a pobjednička ekipa ostvarila je i novčanu nagradu pokrovitelja – Bihaćke pivovare. U dodjeljivanju pehara i medalja nogometašima i trenerima učestvovali su predstavnici Nogometnog saveza USK-a, a organizatori finalnih utakmica odlično su odradili zadatak što su u svojim izvještajima zapisali delegati utakmica. Esad ŠABANAGIĆ