VELIKA KLADUŠA – Nogometaši „Krajišnika“ ostvarili su drugu pobjedu ove sezone na domaćem terenu u okviru desetoga kola Druge nogometne lige Federacioje BiH – grupa „Zapad“. Domaći nogometaši pobijedili su minimalnim rezultatom ekipu „Popdgrmeča“ iz Sanskog Mosta koji je u Veliku Kladušu doputovao sa samo devet nogometaša sa kojima je započeo susret, a do ovog kola nalazio se na drugoj poziciji prvenstvene tabele. Devetorici nogometaša „Podgrmeča“ tek su se u 55. minuti priključila još dva nogometaša koji su nešto prije toga stigli na stadion. Šta se dešava u klubu koji ima aspiracija za viši rang nije za sada poznato, a za nogometaše „Krajišnika“ i nije bitno jer su oni upisali tri nova boda na prvenstvenoj tabeli na kojoj su ipak ostali prikovani za samo dno tabele. Domaći nogometaši promašili su nekoliko prilika iz kojih je teže promašiti nego pogoditi. Gađali su prečku i stativu. Ipak, na kraju utakmice rezultat je glasio 1:0 sjajnim pogotkom domaćeg štopera Alana Karajića u osmoj minuti susreta. Vrijeme je inače bilo lijepo a teren dobar za igru uz stotinjak najvjernijih gledalaca.Prije početka susreta, upriličena je minuta šutnje za nastradale članove navijačke skupine „Ljuti Krajišnici“, Almira Kasumovića, Vildana Pehlića i Hasiba Mahmića koji su nastradali 16. oktobra 2013. godine vraćajući se sa historijske utakmice s Litvanijom. Ekipa „Krajišniku“ slijedeće 11. kolo putuje u Brekovicu kod Bihaća sa kojom će odigrati derbi začelja, a nokon toga u Veliku Kladušu na posljednje kolo na domaćem terenu stiže ekipa NK „Bratstvo“ iz Bosanske Krupe a potom će na posljednju utakmicu putovati kod ekipe FK „Radnik“ iz Donjeg Vakufa.  Esad Š.