Selma ne putuje na Evropsko prvenstvo a Tarik osvaja nove medalje

VELIKA KLADUŠA – U sjeni klasične sportske nepravde i nedopustivog preglasavanja oko izbora putnice na 44. Evropsko prvenstvo u Sofiji – Bugarska, u sastavu karate reprezentacije BiH, karatisti Karate kluba Regeneracija iz Velike Kladuše bilježi nove uspjehe i vrijedne rezultate. Naime, u najkraćem, članica ovog kluba Selma Smlatić, neće predstavljati BiH na Evropskom prvenstvu u Sofiji jer je v.d. selektorica Una Selman-Žilić, a na prijedlog, kako ona kaže, Upravnog odbora (nije bila jednoglasna odluka) i Predsjedništva KSBiH, odabrala lošiju predstavnicu, sa kojom se Selma trebala sastati u međusobnom susretu i odlučiti putnika za Sofiju. To u Karate klubu Regeneracija nisu željeli prihvatiti pa će tako na Evropsko prvenstvo putovati članica reprezentacije BiH koju je Selma u dosadašnjim susretima gotovo uvijek pobjeđivala.

Na Karate kupu Mladosti u Ivanić Gradu, Republika Hrvatska održanom jučer, u subotu 11. februara, mladi član Karate kluba Regeneracija, talentirani i nadareni Tarik Salkić ponovo je osvojio medalje, ovoga puta jednu zlatnu i jednu bronzanu. U katama za učenike 10-11 godina Tarik je osvojio zlatnu a bronzanu u kategoriji mlađi kadeti 12-13 godina. Na ovom kup takmičenju učestvovali su predstavnici Hrvatske, BiH, Slovenije i Slovačke, iz 68 klubova a sa 653 takmičara. Novi je to uspjeh vrijedan svake pažnje ovog mladog nadarenog velikokladuškog sportiste. E. Š.